Connect
To Top
Reklam Alanı - Tepede Gözükür

BACAK GÜNÜ PRENSİPLERİ

Hedefiniz daha büyük ve güçlü bacaklara sahip olmaksa, bu beş tekniği kural kabul ederek çalışın.

Bacak antrenmanları yapılmadan geçirilen kütle kazanma dönemleri, alt vücudun üst vücuda oranla zayıf kalmasına neden olabileceği gibi (inanın bize çok kötü bir görüntü), tüm vücudun kütle kazanma sürecinin de uzamasına yol açar.

Bunu bizzat deneyimleyen MH Fitness Danışmanı BJ Gaddour, yaşadığı diz sakatlığı nedeniyle bacak günlerinde fazla yoğun çalışamadığı için, vücudunun dengesiz geliştiğini gördü.

Bunun üzerine bilerek üst vücut çalışmalarını azaltıp, bacaklarına yönelerek aradaki farkı kapatmak üzere antrenmanlar yaptı. Sonunda ise tüm vücudundaki yağ oranının azaldığını, bunun yanında gövdesinin de geliştiğini gördü. Bu da bize kalça, quadriceps ve hamstring kaslarınızı daha çok geliştirdiğinizde, metabolizmanızın nasıl daha hızlı çalıştırdığını gösteriyor.

Daha hızlı metabolizma ise daha düşük yağ oranı ve uzun vadede kalori yakma hızının yüksek kalması anlamına geliyor. Önce size bacak antrenmanlarında hedefe ulaştıracak temel prensipleri anlatalım. Ardından ilerleyen sayfalarda yer alan MH Fitness Danışmanı Murat Demirci’nin hazırladığı antrenmanla, bacaklarınızı dönüşüm programına sokun.

Reklam Alanı - Yazılarda Gözükür

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası: Fitness