Connect
To Top
Reklam Alanı - Tepede Gözükür

BİRLEŞİK KUVVETLER

Tek bir kas grubuna odaklanmak yerine, egzersizleri birleştirip tüm kas gruplarını çalıştırarak hedefe ulaşın.

“Birlikten kuvvet doğar” lafını günlük hayatta kullanıyorsunuzdur. Peki bu atasözünün spor salonlarında da geçerli olabileceğini hiç düşündünüz mü? Belirli hareketleri birleştirerek fonksiyonel egzersizler yapmanın, zamandan tasarruf ederek kazanımlarınızı artırmanızı sağlayacağını söyleyen Men’s Health Fitness Danışmanı Murat Demirci, “Öte yandan bu egzersizler sayesinde eşya
taşıma, yük kaldırma veya otobüsün peşinden koşma gibi günlük hayatta yaptığınız birçok eylemi, daha formda yapabilme becerisi kazanırsınız” diyor.

TALİMATLAR
Programda yer alan hareketleri, belirtilen tekrar ve set sayılarında art arda yapın. Set ve hareket aralarında 1 dakika dinlenin. Antrenmanı isterseniz normal antrenman programınıza ek olarak haftada bir kez, isterseniz tek başına haftada üç gün uygulayın. Antrenman yaptığınız günün ertesinde mutlaka bir gün dinlenin.

1/ Sumo Squat + Upright Rowing (12 Tekrar x 3 Set)
Ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha fazla açın. Kettlebell’i iki elinizle kavrayın. Dizlerinizi bükün. Kalçanızı geriye doğru itin. Bu şekilde bir an duraklayın. Ardından ayağa kalkın ve kettlebell’i çenenize doğru çekin.

 

birlesik-kuvvetler-1 birlesik-kuvvetler-2

 

Reklam Alanı - Yazılarda Gözükür

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası: Fitness