Connect
To Top
Reklam Alanı - Tepede Gözükür

ZAYIFLAMAYA BAŞLARKEN EN SIK YAPILAN HATA

Bu hataya düşerseniz, işleri daha da zorlaştırırsınız.

Zayıflamaya ya da kas kütlenizi artırmaya karar verdiğinizde, yeni planınıza kararlı bir şekilde tutunmak oldukça çekici gelecektir. Elinizde değiştirilmesi gereken şeylerin uzun bir listesi vardır ve gerekli adımları atmak için kendini hazır hissediyorsunuzdur: Her gece 8 saat uyumak, kahvaltı yapmak, her gün meyve ve sebze ile beslenmek, bazı yiyecekleri hayatınızdan çıkarmak, ağırlık kaldırmak, kardiyo antrenmanlarına başlamak…

Antrenör Molly Galbraith, kendisini değişime hazır hisseden insanların motivasyonlarının hiç olmadığı kadar yüksek olduğunu, büyük değişimler yapmak için sabırsızlandıklarını ve sonuca ulaşmak için her şeyi birdenbire yapmaları gerektiğini düşündüklerini belirtiyor. Fakat tüm yükün altına bir anda girmek, hedeflerinize daha hızlı ulaşmanızı sağlamayabilir.

Büyük değişimler kolay elde edilmez

Gerçekçi olalım: Bu yolda stresli günleriniz olacak. Antrenmanlar bazen işkence gibi de gelecek. Bu gibi dönemlerde eski kötü alışkanlıklarınız sizi tekrar yoldan çıkarmak için saldırıya geçecek. Planınıza sadık kalmaktansa, zahmetsiz gelen alışkanlıklara dönme ihtimaliniz doğacak.

Değişim meselesi biraz mücadele gerektiriyor. Çünkü beynimiz sandığından daha muhafazakar ve alışık olduğu şeyler devam ettiği sürece kendisini güvende hissedecek. Bu da size hedeflerinize ulaşma konusunda kısır bir döngü sunacak. Başaramadığınızı hissettiğinizde, başka bir büyük plan edinecek, yapılması ve değiştirilmesi gereken şeyler listesini tekrar oluşturmaya başlayacaksınız.

Peki ne yapmalı?

Beslenme planınızı tümden yenilemek ve kendinizi cezalandırmak adına egzersize yüklenmeden önce, vücudunuzla ilgilenmek için sadece bir tane gerçekçi değişiklik yapın.

Küçük değişiklikler yapmak, uzun vadede tüm alışkanlıklarınızı yavaş yavaş sağlıklı ve çaba gerektirmeyen alışkanlıklara dönüştürebilir. Merak ediyorsanız, hemen söyleyelim: Elde edeceğiniz sonuçlar da büyük değişimler için giriştiğiniz çabaların meyvesinden hiç de az olmayacak. Kalıcı sonuçlar elde edeceğiniz gerçeği de cabası.

Nasıl başlamalı?

Bundan sonra hayatınızın parçası olmasını istediğiniz tek bir sağlıklı alışkanlık seçin. Bu alışkanlık ne kadar kolay olursa, o kadar iyi olur. Bu yöntemle, işleri nasıl yöneteceğinizi öğrenecek ve kendinize güveninizi artıracaksınız. Başardıktan sonra diğer alışkanlıklarınızı da yavaş yavaş değiştirmeye başlayacak ve arzuladığınız sonuçlara kalıcı bir şekilde ulaşacaksınız.

Reklam Alanı - Yazılarda Gözükür

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası: Beslenme

  • BADEMİN ŞAŞIRTICI FAYDALARI

    Herkesin niçin bademi bu kadar övdüğünü merak mı ediyorsunuz? Çünkü bademe bayılmak için birçok neden bulunuyor. Mesela mı?

    adminEylül 13, 2016